avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii

lucrez la o firma de o luna intre timp mi-am gasit ceva ce mi-ar convenii mai mult dar nu vor sa-mi dea lichidare decat cu preaviz , ce trebuie sa fac in cazul in care cei noi nu sunt dispusi sa ma astepte 15 zile
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 17:24, 11 Aprilie 2011
Lipsiti nemotivat si mergeti sa incheiati noul CIM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lichidarea la zi geo172 geo172 MOMENTAN LUCREZ INTR-O FABRICA,MUNCITOR NECALIFICAT.SUNT ANUL TREI LA TURISM SI RECENT MI-AM GASIT UN POST DE RECEPTIONER LA UN HOTEL,DOMENIUL MEU.PESTE DOUA ... (vezi toată discuția)
3 absente nemotivate - desfacere c.i.m. andrei_coma andrei_coma Un amic a lipsit de la locul de munca deoarece a intervenit ceva urgent si a trebuit sa plece lipsind nemotivat 3 zile. Nu a anuntat pe nimeni pt ca era nou ... (vezi toată discuția)
Nu mi se acorda lichidarea la zi mirelush75 mirelush75 Din data de 21 mai lucrez la o firma cu un contract pe perioada determinata. Mi-am gasit un alt job si am semnat un contract pe o perioada nedeterminata ... (vezi toată discuția)