Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Probleme la Politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Probleme la Politie

Buna ziua.
Vreau sa depun o cerere catre seful Politiei Covasna si nu vor sa mi dea numar de inregistrare a cererii.
Pot face separat un proces verbal de predare primire si sa semneze ca au primit cererea?
Am mai depus o cerere acum 40 zile si nu am primit raspuns dar nu pot dovedi ca s a depus cererea deoarece nu era inregistrata.
Nu vreau ca si acum sa patesc la fel.
Cum sa procedez?
Vedeti ca ati gresit forumul.
Cel mai simplu este sa o trimiteti printr-o scrisoare recomandata si cu confirmare de primire.
1. Expediati cererea prin posta cu confirmare de primire si nu mai aveti nevoie de numar de inregistrare.
2. Confirmarea de primire este dovada ca a ajuns cererea la destinatie.