Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un sfat va rog

bunicul meu a fost dizident politic si pt asta a fost inchis 1 an. in baza carei legi trebuie sa cer despagubirile, cu cine sa ma judec si ce suma ar putea obtine?

multumesc
Evident ca trebuie sa va judecati cu statul roman daca indepliniti conditiile prevazute de lege!