Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... posibilitati obtinere credit- nominalizare in baza de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

posibilitati obtinere credit- nominalizare in baza de date ca rau platnic

Buna seara. Vreau sa stiu daca mai pot face un credit de nevoi personale daca sunt inscris la Biroul de credit si CRB ca rau platnic!?! Am avut restante mai mari de 90 de zile la o institutie(EFG). Anul acesta in Februarie am reusit sa aduc soldul la 0,00 si sa inchid contul. Mentionez ca in prezent mai detin un credit de nevoi personale la o alta banca,mai am de achitat aprox 2300 lei(115 lei lunar)...sunt cu rata la zi.
Am vreo sansa sa fiu scos de la biroul de credit daca fac o cerere???
Multumesc
putin probabil;
informatiile din Biroul,de Credit se sterg in 4 ani, pana atucni veti figura cu istoric de neplata, chiar daca intre timp ati achitat creditul;