Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cu ce pot inlocui un ctr. de arenda/
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cu ce pot inlocui un ctr. de arenda/

sunt administratorul unui srl cu activitate agricultura.am in exploatare 300 ha teren cu ctr. de arenda. doar ca ma impiedic de o problema terenul in exploatare este dispersat .imi ramin multe suprafete mici nelucrate pt. ca proprietarii ori nu sunt de gasit ori pur si simplu nu vor sa arendeze spunind ca sint favorizati de subventia pt. terenuri nelucrate . cum as putea lucra aceste terenuri in conditiile in care culturile imi sunt afectate. lucrarile mecanice se efectueaza greu pt. ca sunt nevoit sa ocolesc aceste suprafete. sau ciobanii isi pasc oile ?
de lucrat nu le poti lucra, fara acordul lor, dar ai putea discuta cu persoanele in cauza sa faci un schimb de terenuri (doar faptic) in sensul ca sa le explici ca le dai aceeasi suprafata la capatul parcelei pe care o lucrati dumneavoastra, astfel avand un teren compact va este mai usor sa le lucrati, nefiind nevoit sa le ocoliti parcelele sau oferitile un pret bun la arenda.