Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... inregistrare finante
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

inregistrare finante

M-am inscris de curand intr-un barou din alt judet decat cel de domiciliu. Imi puteti spune unde trebuie sa ma inregistrez la finante?( in localitatea unde am sediul profesional sau la domiciliul meu)
Va inregistrati unde aveti sediul profesional
cineva mi-a spus ca din localitatea cu sediul profesional iau doar CIF -ul iar declaratiile de venit trebuie sa le depun la locul de domiciliu. Ma puteti ajuta cu mai multe detalii.
Inregistrarea fiscala prin formularul 070 o faceti la administratia financiara de la sediul profesional.
Formularul 220 privind venitul estimat si formularul 200 privind venitul realizat, le depuneti la administratia financiara de la domiciliul dvs. Tot de aici veti ridica si deciziile de impunere, si tot aici veti plati si impozitul calculat.