Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... acordul parintilor divortati in plecarea minorului in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

acordul parintilor divortati in plecarea minorului in SUA

suntem divortati si am sentinta definitiva si irevocabila cu incredintarea minorului de 5 ani.intentionez sa plec in SUA definiv cu copilul.va rog mult sa-mi spuneti daca pt aceasta plecare in SUA am nevoie de acordul scris al tatalui copilului.va multumesc anticipat
pt dosarul de emigrare, obtinere viza, aveti nevoie de acordul tatalui sau de o hotarare judecatoreasca definitiva care sa inlocuiasca acest acord
deci..daca nu am acordul lui nu putem intocmi dosarul?sau ce fel de hotarare judecatoreasca ne trebuie care sa inlocuiasca acest acord?