Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Profesia de Coach si pentru Training
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Profesia de Coach si pentru Training

Salut si iti multumesc pentru timpul acordat citirii acestui mesaj.
Vreau sa-mi infiintez PFA pentru Coaching si Training.

Imi trebuie vreo alta calificare pentru coaching in afara de diploma de bac? Si ce cod CAEN folosesc pentru Coaching?

Pentru a face training in informatica imi trebuie vreo alta calificare in afara de bac si atestat in informatica? Ce cod CAEN folosesc pentru training?

Merci mult si ... succes in orice faci!
Maria_Minulescu, utilizator
1. Calificare oficiala nu, insa in piata sunt apreciati coach-ii care au obtinut o acreditare internationala.
2.Cod caen posibil: 7022-consultanta in management
3 Pentru a putea sustine training este necesar sa aveti diploma de formator(si studii superioare) si o diploma in domeniul pe care intentionati sa il predati altor adulti.
4.Cod caen pentru firma de training 8559
Puteti sa va infiintati o intreprindere individuala, studiile pe care le aveti fiindu-va suficiente.
merci