Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Delegatie-Mandat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Delegatie-Mandat

Este valabila o delegatie-imputernicire daca trec numai numele si prenumele imputernicitului?(fara date de identificare)

Multumesc!
Nu, pentru ca, numai daca ma refer la numele meu, sunt cel putin 6 persoane cu acelasi nume, diferentierea o facem prin CNP, date BI/CI, etc.
Multumesc pentru raspuns. Dar un judecator, din gresala poate sa zica ca este valabila, poate sa gaseasca o cale cum sa o admita sa o faca valabila?
Multumesc!
Nu pot stii ce-ar putea sa faca un judecator, teoretic este posibil orice.