Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit SPONSORIZARE PERSOANA FIZICA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

SPONSORIZARE PERSOANA FIZICA

Buna ziua,
In calitate de persoana juridica pot achita unei persoane fizice tratamentul medical si cheltuielile de spitalizare ( nu este angajata firmei ) ?
Daca da , care este procedura?
Va multumesc anticipat.
Tatal meu a fost diacnosticat la ochiul drept cu Cataracta senila corticonucleara la Clinica Oculus.Am discutat cu directorul de la S.C.Transporturi Auto Filaret SA.unde a fost angajat si de unde a iesit la pensie si este de accord sa sponsorizeze costul operatiei . Contractul de sponsorizare trebuie facut intre S.C.Transporturi Auto Filaret SA si Clinica Oculus cu mentiunea in contract ca este pentru operatia tatalui meu?Multumesc,

Pentru johnny_1961
Pregatiti un dosar in care, pe langa copie a actului de identitate, sa atasati acte medicale doveditoare si o estimare a costurilor operatiei, din partea clinicii, si care doriti sa fie suportate de firma.
Contractul de mecenat il incheiati intre firma si persoana fizica dupa modelul pe care-l aveti la adresa [ link extern ]