Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... introducere actiune pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

introducere actiune pensie intretinere

Care sunt actele ce trebuie depuse si unde pentru a solicita pensie de intretinere pentru minorul cu parintii despartiti dar nedivortati?
-copie certificat de nastere copil
-copie certificat de casatorie
-copie buletin
-adresa de serviciu a sotului care va plati pensie
-cerere
depuneti cererea la judecatoria de pe raza domiciliului paratului sau copilului.
cerere motivata in drept si fapt, copie dupa buletin, dupa certificatul de nastere al copilului, dupa certificatul de casatorie
nu platiti taxa de timbru