avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru general de evidenta a salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru general de evidenta a salariatilor

in ce stadiu se afla modificarile HG nr.161/2006? Am aflat ca exista un proiect de modificare a a cestei hotarar.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:09, 28 Aprilie 2011
Proiectul de hotarare de care amintiti il puteti studia aici:
[ link extern ]
Hotararea Guvernului nr. 37/2010 pentru modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 161/2006 privind intocmirea si completarea registrului general de evidenta a salariatilor a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 45, din 20 ianuarie 2010.
saroma a scris:

Hotararea Guvernului nr. 37/2010 pentru modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 161/2006 privind intocmirea si completarea registrului general de evidenta a salariatilor a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 45, din 20 ianuarie 2010.


Da, dar se asteapta o noua modificare a hotararii in cauza, tinand cont si de noile dispozitii din Codul muncii.
a.a.i.i. a scris:

in ce stadiu se afla modificarile HG nr.161/2006? Am aflat ca exista un proiect de modificare a a cestei hotarar.


In acelasi stadiu ca si pana acum ... tot in stadiu de proiect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre registrul general de evidenta a salariatilor , art 4 si procedura din 2007 noiembriesm noiembriesm Deschid acest subiec pentru a afla parerile dvs in legatura cu data transmiterii registrului in format electronic la ITM in situatia in care un cim ... (vezi toată discuția)
Inregistrare registru electronic??? alex_oana alex_oana buna ziua, angajatorul mi-a inregistrat contractul de munca in nu stiu ce registru electronic problema e ca am stat decat 3 zile si vreau sa plec. este ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract de munca Dinush Dinush Un act aditional de prelungire a contractului individual de munca se transmite in revisal cu o zi inainte de prelungire sau se poate si in aceeasi zi? (vezi toată discuția)