Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru general de evidenta a salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru general de evidenta a salariatilor

in ce stadiu se afla modificarile HG nr.161/2006? Am aflat ca exista un proiect de modificare a a cestei hotarar.
Proiectul de hotarare de care amintiti il puteti studia aici:
[ link extern ]
Hotararea Guvernului nr. 37/2010 pentru modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 161/2006 privind intocmirea si completarea registrului general de evidenta a salariatilor a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 45, din 20 ianuarie 2010.
saroma a scris:

Hotararea Guvernului nr. 37/2010 pentru modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 161/2006 privind intocmirea si completarea registrului general de evidenta a salariatilor a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 45, din 20 ianuarie 2010.

Da, dar se asteapta o noua modificare a hotararii in cauza, tinand cont si de noile dispozitii din Codul muncii.
a.a.i.i. a scris:

in ce stadiu se afla modificarile HG nr.161/2006? Am aflat ca exista un proiect de modificare a a cestei hotarar.

In acelasi stadiu ca si pana acum ... tot in stadiu de proiect.