avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Lozinci la moda
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Lozinci la moda

Traieasca si infloreasca Marea Criza Nationala !

Traieasca 1 Mai ziua interntionala a somererilor !

Traieasca pe paine si apa !
Sau :Mai traiti ?! bine bine....:acute:
:strong:
Cred ca asta incheie variatiunile pe tema data, nu mai am ce sa spun, gata - jur ca nu m-ati lovit nici în plex, nici cu pumnul în faţă, dar tot am simtit o durere-n stomac de cat am ras :bow:
Ca sa continui, trebuie sa scriu o lozinca la moda... :hm: ...

Traiasca berea! in cinstea domnilor, cu ocazia zilei de 5 mai :yes:
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2011
ContSters196669, utilizator
Corect, s-au cam epuizat variatiunile insa, parca ar merita si urmatoarea scrisa:
Voi traiti bine? Noi da!:D

O lozinca strigata in urma cu cateva zile de niste protestatari:
Udrea, cu poseta ta, traieste toata insitutia mea!
:bow:
Ne asumam raspunderea

Merge ''bagata'' la lozinca, pentru ca definitia din DEX este:
LOZÍNCÃ s. f. formulare concisă a unei idei călăuzitoare, a unei chemări la îndeplinirea unei sarcini de actualitate.

:offtopic:
Cred ca zboara topicul la Discutii politice :)
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2011
ContSters196669, utilizator
havera a scris:

Cred ca asta incheie variatiunile pe tema data, nu mai am ce sa spun, gata - jur ca nu m-ati lovit nici în plex, nici cu pumnul în faţă, dar tot am simtit o durere-n stomac de cat am ras :bow:
Ca sa continui, trebuie sa scriu o lozinca la moda... :hm: ...

Traiasca berea! in cinstea domnilor, cu ocazia zilei de 5 mai :yes:


Sau


Traieasc , belea !

Alte discuții în legătură

,,forumistii au talent " ContSters181996 ContSters181996 Asa cum am anuntat ceva mai devreme in sectiunea ,,epigrame\", am hotarat , impreuna cu cei care doresc sa-si exerseze talentul literar ( in versuri) , sa ... (vezi toată discuția)
Aveti cuvantul! stelarman stelarman Pentru ca topicul \"Tuturor... pe rand\" a fost inchis din motive inca necunoscute mie, cu voia moderatorilor, pe care continui sa-i respect, creez acest topic ... (vezi toată discuția)
Maine e 1 aprilie! aveti in ’’sertar’’ vreo pacaleala memorabila? ContSters196669 ContSters196669 De multi ani sunt in garda de 1 aprilie, pentru ca in 1998 am fost pacalita profesionist. Eram nou angajate (doar de 3 saptamani) eu si inca 2 colege, iar ... (vezi toată discuția)