Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Lozinci la moda
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Lozinci la moda

Traieasca si infloreasca Marea Criza Nationala !

Traieasca 1 Mai ziua interntionala a somererilor !

Traieasca pe paine si apa !
Sau :Mai traiti ?! bine bine....:acute:
:strong:
Cred ca asta incheie variatiunile pe tema data, nu mai am ce sa spun, gata - jur ca nu m-ati lovit nici în plex, nici cu pumnul în faţă, dar tot am simtit o durere-n stomac de cat am ras :bow:
Ca sa continui, trebuie sa scriu o lozinca la moda... :hm: ...

Traiasca berea! in cinstea domnilor, cu ocazia zilei de 5 mai :yes:
ContSters196669, utilizator
Corect, s-au cam epuizat variatiunile insa, parca ar merita si urmatoarea scrisa:
Voi traiti bine? Noi da!:D

O lozinca strigata in urma cu cateva zile de niste protestatari:
Udrea, cu poseta ta, traieste toata insitutia mea!
:bow:
Ne asumam raspunderea

Merge ''bagata'' la lozinca, pentru ca definitia din DEX este:
LOZÍNCÃ s. f. formulare concisă a unei idei călăuzitoare, a unei chemări la îndeplinirea unei sarcini de actualitate.

:offtopic:
Cred ca zboara topicul la Discutii politice :)
ContSters196669, utilizator
havera a scris:

Cred ca asta incheie variatiunile pe tema data, nu mai am ce sa spun, gata - jur ca nu m-ati lovit nici în plex, nici cu pumnul în faţă, dar tot am simtit o durere-n stomac de cat am ras :bow:
Ca sa continui, trebuie sa scriu o lozinca la moda... :hm: ...

Traiasca berea! in cinstea domnilor, cu ocazia zilei de 5 mai :yes:

Sau

Traieasc , belea !