Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale va rog astept un raspuns
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

va rog astept un raspuns

BUNA am un ,,af "si mai tot timpul imi vin controale si vreau sa stiu si eu:
ce ar trebui sa verifice politia economica?
ce ar trbui sa verifice politia vamala?
ce ar trebui sa verifice garda financiara?
poate sa vina si garda si politia economica?
sanepid-ul ce trebuie sa verifice?
si nu in ultimul rand de cate ori trbuie sa se faca dezinsectia,sunt obligata sa-i primesc de fiecare data?
Toti care vin profita de faptul ca tu nu stii ce au ei dreptul sa verifice si isi fac de cap,si sa te fereasca sfantul sa ii contrazici.inca ceva
OPC-ul ce verifica si de cate ori pe an e normal sa vina?
CUM AR TREBUI SA SE DESFASOARE UN CONTROL?
mare atentie la legitimare!!!! Este obligatorie completarea registrului unic de control in care sa se scrie scopul, data controlului si sa existe semnatura.am avut un litigiu pe tema acestor elemente, le-am invocat ca exceptie si imi permit sa subliniez inca o data recomandarile primite.