avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale va rog astept un raspuns
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

va rog astept un raspuns

BUNA am un ,,af "si mai tot timpul imi vin controale si vreau sa stiu si eu:
ce ar trebui sa verifice politia economica?
ce ar trbui sa verifice politia vamala?
ce ar trebui sa verifice garda financiara?
poate sa vina si garda si politia economica?
sanepid-ul ce trebuie sa verifice?
si nu in ultimul rand de cate ori trbuie sa se faca dezinsectia,sunt obligata sa-i primesc de fiecare data?
Toti care vin profita de faptul ca tu nu stii ce au ei dreptul sa verifice si isi fac de cap,si sa te fereasca sfantul sa ii contrazici.inca ceva
OPC-ul ce verifica si de cate ori pe an e normal sa vina?
CUM AR TREBUI SA SE DESFASOARE UN CONTROL?
Cel mai recent răspuns: Ioana ISVORANU , Consilier juridic 18:38, 4 Iulie 2008
mare atentie la legitimare!!!! Este obligatorie completarea registrului unic de control in care sa se scrie scopul, data controlului si sa existe semnatura.am avut un litigiu pe tema acestor elemente, le-am invocat ca exceptie si imi permit sa subliniez inca o data recomandarile primite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garda financiara ContSters75393 ContSters75393 Buna ziua.De la infiintarea unui srl cu principal domeniu de activitate magazin mixt care ar fi perioada la care ar trebui sa ma stept la un control din ... (vezi toată discuția)
Controale gf Din experienta proprie, stie cineva care sunt elementele de control la o vizita a Garzii Financiare? (vezi toată discuția)
Legalitate sau abuz? Adrian Copil Adrian Copil Este legal ca administratorul unei societati comerciale sa fie sunat de catre un comisar al garzii financiare pe telefonul mobil si sa fie invitat la sediul ... (vezi toată discuția)