Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum verific daca o masina e ipotecata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum verific daca o masina e ipotecata

doresc sa cumpar un autoturism...vanzatorul:(:( a cumparat-o prin intermediul unui imprumut...cum sa fac sa aflu daca a garantat (ipotecat)cu autoturismul pe care vrea sa mi-l vanda?
Exista riscul ca vanzatorul sa inceteze sa plateasca ratele la banca si sa ma trezesc fara masina?
verificati acest lucru la vinzator sau arhiva electronica.
Prin Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare. Vizualizarea informatiilor cuprinse in avizele de garantie reala mobiliara inscrise in Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare, se face in mod liber de catre orice persoana fara a fi necesara apelarea la un Agent Autorizat si fara plata unui tarif ci doar prin simpla accesare a bazei de date sale.
Multumesc mult de raspuns...din pacate in lumea in care traim trebuie sa te transformi in vanator pentru a nu risca sa devii o prada...va urez multa sanatate si...putere sa duceti mai departe aceasta misiune de a ajuta pe altii...sunteti picatura de lumina atunci cand calea se ascunde in nestiinta...Elena