Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii fiscale on line
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii fiscale on line

Buna ziua!

As vrea sa stiu daca incepand cu 1 iulie 2011
toate declaratiile fiscale se vor depune on - line,
adica si decl.100,300,etc sau doar decl.112 ?

Va multumesc!
Din legislatia in vigoare in prezent, dupa 1 iulie se va depune numai online doar declaratia 112. Restul se vor depune ca si acum.
Multumesc!
toate se depun on line , eu din din ianuarie 2011 depun
doradragan, utilizator
doradragan a scris:
toate se depun on line , eu din din ianuarie 2011 depun

Stimata @doradragan obligativitatea depunerii online incepand cu data de 1 iulie 2011 este numai pentru Declaratia unica 112 .

amycary a scris :

As vrea sa stiu daca incepand cu 1 iulie 2011
toate declaratiile fiscale se vor depune on - line,
adica si decl.100,300,etc sau doar decl.112

Pentru celelalte declaratii nu exista obligativitatea depunerii online. Aceastea se pot depune atat personal ,la ghiseele Administratiei Financiare ,dar si online.