avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii fiscale on line
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii fiscale on line

Buna ziua!


As vrea sa stiu daca incepand cu 1 iulie 2011
toate declaratiile fiscale se vor depune on - line,
adica si decl.100,300,etc sau doar decl.112 ?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 00:03, 4 Mai 2011
Din legislatia in vigoare in prezent, dupa 1 iulie se va depune numai online doar declaratia 112. Restul se vor depune ca si acum.
Multumesc!
toate se depun on line , eu din din ianuarie 2011 depun
Ultima modificare: Marți, 3 Mai 2011
doradragan, utilizator
doradragan a scris:
toate se depun on line , eu din din ianuarie 2011 depun


Stimata @doradragan obligativitatea depunerii online incepand cu data de 1 iulie 2011 este numai pentru Declaratia unica 112 .

amycary a scris :

As vrea sa stiu daca incepand cu 1 iulie 2011
toate declaratiile fiscale se vor depune on - line,
adica si decl.100,300,etc sau doar decl.112


Pentru celelalte declaratii nu exista obligativitatea depunerii online. Aceastea se pot depune atat personal ,la ghiseele Administratiei Financiare ,dar si online.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce declaratii se depun online? gabi.b gabi.b Incepand cu luna august care sunt declaratiile care se depun exclusiv online? Declaratia 112 sau si declaratia 100, 300 trebuie depuse numai cu semnatura ... (vezi toată discuția)
Societate fara angajati poate depune de la 1 iulie 2011 declaratiile fiscale la ghiseu? jaina jaina Societate cu asociati straini ce nu domiciliaza in Romania, au un SRL prin care au cumparat un teren cu o valoare de 40.000 euro. Singura miscare in ... (vezi toată discuția)
Declaratii depuse on-line cristian_conea cristian_conea Este obligatoriu ca din iulie 2011 declaratiile 300, 390, 394 sa fie depuse electronic ? (vezi toată discuția)