Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare pe per. nedeterminata in locul titularului in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare pe per. nedeterminata in locul titularului in CIC?

Buna ziua,

Am o mica nelamurire si sper sa ma puteti ajuta: urmeaza ca in luna august 2011 sa intru in CIC. Pentru postul meu, angajatorul poate sa ia pe cineva pe perioada nedeterminata sau o alta angajata care se intoarce din CIC cam in aceeasi perioada?
va multumesc anticipat.
Pe postul dvs se poate angaja numai cu c.i.m. pe durata determinata ... desi alti angajatori fac contrar acestei idei prevazute in art.81 lit.a C.mun.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Dar referitor la cealalta persoana care se intoarce din CIC dar nu mai vrea sa vina pe postul pe care a fost angajata? I se va modifica incadrarea si ......atat? Poate ramane pe postul meu pe per nedeterminata?
Va multumesc.

O zi buna.