Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene nerambursabile

am 26 de ani si dispun de 25 ha pamant agricol (prin concesiune)pe o perioada contractuala de 10 ani...nu dispun de utilajele necesare pentru a lucra acest pamant,,,ce va fii insamantat cu grau,porumb si cartof......intrebarea mea este urmatoarea:pot dispune de fonduri europene pentru a-mi procura utilaje pe aceasta perioada de timp si de ce acte am nevoie pentru a dispune de acesta fonduri.va multumesc
Programul pe care il poti cel mai usor de accesat este :Instalarea tinerilor fermieri, Masura 112", insa chiar daca sunt 25 ha, culturile sunt foarte putin cotate insa daca aveti ceva animale, v-ar putea spori sansa de a obtine intre 10.000 si 25.000 Euro.