Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii bugetar pensionar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

bugetar pensionar

Buna ziua , eu sunt secretara la o scoala generala, dar sunt pensionara. Intrebarea mea este cat am dreptul sa mai lucrez pe post ca si bugetar pensionar?
Multumiri anticipate.
Puteti lucra pe post ca bugetar pensionar atata timp cat pensia neta nu depaseste salariul mediu brut pe economie (Legea nr.329/2009,Art.17)
Pentru anul 2011, salariul mediu brut pe economie este de 2022 lei.
E 2060 !!!!!!!!!