Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie?

Lucrez din 17.07.1974 , cu un an somaj ,iar din 17.07.1974 pana in 31.12.1990 am lucrat in grupa a doua de munca .Sunt nascuta in anul 1957 luna septembrie.
Va rog sa-mi spuneti cand ma pot pensiona si daca este adevarat ca nu se mai ia in considerare grupa de munca?
Va multumesc.
Pensie limita de varsta in iulie 2018 la implinirea varstei de 60 ani si 10 luni.Pt 16 ani de gr.II-a beneficiati de o reducere de 3 ani si 6 luni,rezulta ca puteti sa va pensionati pt. limita de varsta in februarie 2015 cu conditia sa aveti un stagiu de 30 ani si 10 luni.