Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurari
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurari

pot sa am masina inscrisa in anglia si asigurare de romania
da se poate
Verificati la sigurator daca are " asigurare de frontiera".
aigurarea va e utila doar pt accidente produse pe teritoriul romaniei.
Puteti dar va trebui sa cautati o firma de asigurari care sa practice " asigurarea de frontiera " pt ca nu toti asiguratorii practica aceasta asigurare.
Adrian Tudor, Consultant asigurari
e bine sa aveti asigurare in tara unde este inmatriculata masina, intrucat va costa mai putin, daca ramineti la varianta asigurarii din Romania, in fiecare luna veti scoate din buzunar cateva sute de euro.:stunned: