avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 clasificare caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

clasificare caen

As dori sa merg in targuri,piete,balciuri cu un gretar cu mici ,bauturi,produse de patiserie poate si tutun. As dori sa stiu ce cod caen se incadreaza la aceasta categorie. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: elena_7110 , utilizator 10:31, 16 Mai 2011
CAEN REV.2:

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

4783 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
4781,4782,le am ,dar la sanitar veterinar mi s-a spus ca trebuie baruri,dar nu mi se pare relevant

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen ? utc utc Vreau sa desfasor activitate de comert, respectiv prin piete, targuri si oboare cu produse de morarit, adica vanzare de malai, tarate, hrana ptr. animale. La ... (vezi toată discuția)
Cod caen anairam_unid anairam_unid Buna ziua, Stie cineva de ce cod caen (numar sau denumire )este nevoie pt a putea face vanzare cu amanuntul ambulatoriu.Adica fara punct de lucru? (vezi toată discuția)
Comert in targuri si piete alvld alvld rog daca poate cineva sa -mi spuna pt comert in aleea castanilor trebuie sa-mi schimb codul caen(am un magazin) si daca trebuie casa de marcat.va multumesc (vezi toată discuția)