Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 clasificare caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

clasificare caen

As dori sa merg in targuri,piete,balciuri cu un gretar cu mici ,bauturi,produse de patiserie poate si tutun. As dori sa stiu ce cod caen se incadreaza la aceasta categorie. Va multumesc!
CAEN REV.2:

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

4783 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
4781,4782,le am ,dar la sanitar veterinar mi s-a spus ca trebuie baruri,dar nu mi se pare relevant