Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchiriere spatiu comercial
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchiriere spatiu comercial

Buna ziua. As dori sa inchiriez un spatiu comercial intr-o institutie publica si imi cere firma ceea ce nu o am. Eu as vrea sa deshid o drogherie (farmacie) si nu pot fara spatiu . As putea sa fac o parte din actele pentru firma sa le depun la inchiriere ca sa beneficiez de spatiu ?
Sau sa angajez un avocat care sa se ocupe de spatiu si de actele firmei ?
Multumesc anticipat.
Va faceti sediu societatii acasa si cu acea institutie publica incheiati un contract de inchiriere pentru punctul de lucru, la chirias trecand sintagma ,, societatea comerciala X SRL - in curs de constituire", aceasta dupa ce obtineti de la registrul comertului rezervarea denumirii firmei. Ideal ar fi sa va adresati unui avocat sau unei societati specializate pentru a va sprijini in demersul dvs.
Multumesc mult =D>:D