Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... agricultura
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

agricultura

ce imi trebuie sa-mi fac o ferma documente?si am 25 ani
D-l ianis22,eu zic ca din informatiile ce le veti primi pe forum nu veti reusi mare lucru pentru ca sunt multe de spus si mai ales de facut... mai bine sa mergeti la Directia Agricola din resedinta de judet si la biroul consultanta va vor da informatiile necesare. In orice caz va trebui sa optati asupra formei de organizare adica ori va faceti o SRL ori o Intreprindere Individuala, sau ca PFA si dupa ce v-ati hotarat mergeti la Registrul Comertului si acolo va indruma ce acte sa le aduceti sa va inregistrati pentru a desfasura activitatea intr-o ferma agricola vegetala sau zootehnica sau chiar mixta.... spor la treaba..
Pentru mai multe detalii privind Masura 141 "Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistenta", accesarea serviciilor de consultanta gratuite, fermierii care detin ferme de semisubzistenta in Regiunile Nord – Est, Nord – Vest sau Centru, pot contacta prestatorul serviciilor de consultanta: e-mail office@ rgic.ro.

Fermierii care detin ferme de semisubzistenta in Regiunile Sud - Est, Sud - Vest, Sud sau Vest pot contacta, in vederea accesarii serviciilor de consultanta, prestatorul serviciilor de consultanta e-mail: office@ romair.ro.
Dati cat mai multe detalii despre dumneavoastra, pregatirea profesionala, daca dumneavoastra si familia aveti in proprietate teren agricol si animale, alte date relevante.