avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum poate trece vama un minor?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum poate trece vama un minor?

eu am facut la copilul meu pasaport strain .Vreau sa ma duc an Rusia.Am s-al pot trece peste granite fara procura de la sot?
Cel mai recent răspuns: Alvaro Liniers , Avocat 18:04, 18 Mai 2011
daca cel mic calatoreste ca cetatean al altei tari, nu e necesar sa aveti acordul tatalui la iesirea din Romania.
va puteti informa si prin telefon la politia de frontiera,0219590
Fiind necesar pentru a calatorii in Rusia cetatenilor europeane de vize, este convenabil sa va puneti in contact cu ambasada rusiei la bucuresti, si sa studiez acestor cerintele on line: [ link extern ]
Costul este de 35 de euro daca o vreti in 7 zile, si dublu daca vrei cu urgenta.
dar daca ies din Republica Moldova?
toti suntem cetateni ai RM eu ,copilul si sotul.Sotul ne asteapta la Rusiia!!!!
am sa pot eu trece copilul cu pasaport biometri peste granite fara procura sotului????????????????????????????/

Alte discuții în legătură

Nou-nascut moldovean in romania Ravykutza07 Ravykutza07 Buna! Sunt studenta din Basarabia si invat in Romania. Sotul meu, fiind si el student, este la fel din R.Moldova. La moment suntem in asteaptarea pruncul ... (vezi toată discuția)
Copil minor adysora adysora Buna ziua Sotia (care este din Republica Moldova, inca nu a dobandit cetatenie romaneasca) urmeaza sa nasca in decembrie acolo. As vrea sa stiu cum se optine ... (vezi toată discuția)
Cetățean moldovean-unde preschimb buletinul după căsătoria ... Adevar2 Adevar2 Cetățean moldovean-unde preschimb buletinul după căsătoria cu un român și de ce acte am nevoie. Buna ziua!Am cunoscut un român pe internet și am ... (vezi toată discuția)