Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract individual de munca - perioada determinata; ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract individual de munca - perioada determinata; agricultura

Buna seara. Detin o intreprindere individuala cu profil agricol si as dorii sa aflu care sunt pasii pentru a angaja diverse persoane cu contract individual de munca pe perioada determinata. Va multumesc anticipat

Mai intii trebuie sa le incheiati CIM acelor persoane pentru activitati sezoniere in agricultura,. apoi sa le inregistrati in Revisal
primul pas declarati postul vacant la somaj, preluati CV-uri, interviu si acte necesare angajarii: certificat medical apt de munca -medicina muncii, cazier judiciar barbati, acte studii si CONTRACTUL DE MUNCA semnat pe urma se depune revisalul on line , nu uitati instructajul OBLIGATORIU-accidente de munca, riscuri profesionale.

ATENTIE un ispector resurse umane face doar salarizare respectiv secretarul angajatorului in domeniul resurse umane, nu poate face interviul si nu raspunde de organizarea si conducerea salariatilor, de aceea va recomand un ECONOMIST LICENTIAT sa aveti parte si de consultanta fiscala.
doradragan, utilizator
Interventie moderator

doradragan,
Va rog sa argumentati raspunsurile – in caz contrar va trebui sa va sterg mesajele.
Vedeti pct. 2.4 din regulamentul forumului.

Multumesc pentru intelegere.