Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... divort - a facut recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

divort - a facut recurs

Am castigat prima faza a divortului (la judecatorie) ,a introdus apel - l-a pierdut ca netimbrat,iar acum a introdus recurs. Avand in vedere ca eu locuiesc in Calarasi, procesul este acum la ucuresti iar eu nu am gasit dosarul pe www.just .ro,in cazul in care nu primesc citatie,as putea pierde procesul?
Multumesc anticipat! P.S : ESTE UN divort complicat.-dureaza de 2 ani, si sunt la a 2 a actiune
nu toate proceseleapar pe just.ro, cel mai bine ar fi sa va prezentati la arhivasi sa vedeti cand aveti termen...oricum veti fi citat
La arhiva C A Bucuresti? Sau la Tribunalul Calarasi?M ultumesc!

Nu are importanta unde locuiti acum ci unde s-a judecat fondul si apelul respectiv la ultimul domiciliu comun.Din cate spuneti v-ati judecat la Bucuresti deci recursul se va judeca la Bucuresti
In ce priveste procesul nu trebuie sa va alarmati din moment ce nu a timbrat apelul si i s-a respins ca netimbrat nu are sanse nici in recurs.Doar daca nu a fost citat procedural in apel si nu a putut timbra.Dar studiati dosarul si cititi ce motive de recurs invoca.Succes
Multumesc de raspuns! Nu cred ca s-a inteles: fondul si apelul s-au judecat la calarasi,iar acum recursul la curtea de apel bucuresti.Deci: LA tribunalul calarasi sau la CA Bucuresti pot gasi dosarul si afla termenul ?
Din moment ce dosarul pleaca de la Calarasi, cum mai pot sti aia termene si pentru ce le-ar folosi?
La CAB intrebati ce termen are dosarul dv. Intai vedeti daca a plecat deja din Calarasi insa... ca poate n-a ajuns sau a ajuns de curand si nu a fost inca inregistrat...