Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... intrebare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

intrebare

Tot aud din ce in ce mai multe persoane care spun ca taxa auto o sa fie scoasa in maxim 2-3 luni si ca nu se va mai plati nici o taxa este adevarat?
Se discuta inca in Parlament.
Curtea de Justitie a Uniunii Europene, prin decizia din 7 aprilie 2011, in cazul Tatu vs. Statul Roman, a decis că “taxa de primă înmatriculare încalcă legislaţia Uniunii Europene”.