Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conventii civile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conventii civile

cum si cu cine se pot incheia conventii civile,mod de plata ,datorii la stat din partea angajatorului si a angajatului.
conventiile civile se incheie pentru lucrari ocazionale si daca nu angajati zileri, angajatorul avind obligatia de a retine numai impozitul si de a tine evidenta acestor conventii