avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conventii civile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conventii civile

cum si cu cine se pot incheia conventii civile,mod de plata ,datorii la stat din partea angajatorului si a angajatului.
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 07:31, 27 Mai 2011
conventiile civile se incheie pentru lucrari ocazionale si daca nu angajati zileri, angajatorul avind obligatia de a retine numai impozitul si de a tine evidenta acestor conventii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Convenþii civile Bora Irina Bora Irina Unde se înregistrează? Numai la angajator sau şi la ITM? Unde pot găsi un model? Pe ce perioadă de timp se poate derula lucrarea? Vă mulţumesc.:\"> (vezi toată discuția)
Contract prestari servicii sau conventie civila intre un srl si o persoana fizica crysenc21 crysenc21 Buna ziua, Am si eu o nelamurire si va rog mult sa ma ajutati. Am un SRL si doresc sa angajez o persoana pentru executarea anumite lucrari de instalatii. ... (vezi toată discuția)
Cum este mai rentabil: cim sau conventie civila? alexandradian_a@yahoo.com alexandradian_a@yahoo.com Buna ziua, Vreau sa angajez traducatori cu carte de munca si vreau ca suma sa varieze de la o luna la alta, care sunt impozitele (toate cheltuielile) pe care ... (vezi toată discuția)