Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata pensiei

unde m-as putea adresa ptr o lamurire ref la plata pensiilor?
termenul ptr plata este afisat la of postal dar postasul intarzie pe zile bune pe motiv ca nu are banii indeajuns,multumesc
Mai intai la casa de pensii pentru a fi sugur ca banii au fost virati si pot fi distribuiti la datele afisate apoi, daca raspunsul este pozitiv si exista semne de indoiala fata de buna credinta a postasului, va adresati diriginetelui de posta sau regionalei de posta de care apartine localitatea.
multumesc dar de ce postasul distribuie pensia haotic intr-un bloc mai tine de casa de asigurari?