Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cumparare masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cumparare masina

Buna ziua,

As dori o lamurire daca este posibil ,ce acte trebuiesc etc pentru a cumpara o masina in Romania (parintii),pe numele fetei noastre care este in Gemania ,unde este de 8 luni si are permis de munca si lucreaza pana la sf anului.Masina vrea sa i o ducem in Germania pentru a circula cu ea pana cand se va intoarce in tara .
Multumesc
Vă trebuie o procură specială în acest sens pe care fata d-voastră o poate face la consulatul român din străinătate pe numele d-voastră.
Multumesc