Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

se poate divorta la primarie daca ai copii minori??
Nu.
va multumesc ambilor.
vasi49, utilizator
Nu, doar la instanta, insa puteti divorta prin acordul partilor la instanta chiar daca aveti copii minori rezultati din casatorie.
D-na Avocat,spuneti-mi va rog cam care sunt costurile in instanta si cum evoluiaza lucrurile daca unul din soti refuza divortul,desi viata impreuna a devenit un calvar.Va multumesc f.mult.