avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amanare ORC..ce pot face?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amanare ORC..ce pot face?

Mi-au amanat dosarul pentru niste greseli in actul constituti pana pe 08.06. POt face cumva ceva sa intre mai repede?
Cum au ei comisiile?saptamanal?De unde aflu?Depinde de ORC sau de Tribunal?
Am nevoie de ajutor...adica daca nu reusesc sa obtin CUI saptamana asta...pot spune ca mor din fasa...
Cel mai recent răspuns: lorellay , utilizator 15:45, 30 Mai 2011
Faceti o cerere prin care sa solicitati audienta publica si explicati referentului respectiv problema dvs..poate reusiti sa ii induplecati si primiti un termen mai scurt. Daca sunteti din Bucuresti, mergeti la etajul 2 pentru audienta publica. Bafta!
arges...
termenul nu ar fi foarte lung...
azi am primit rezolutia dosarului si termen e pe 8 iunie...
banuies ca ei au sedintele astea saptamanal.
daca duc azi actul corectat...poate intra mai repede dosarul?sau trebuie neaparat sa fac in scris?ar fi ok doar o discutie cu referentul?
Pai mergeti chiar azi cu actul si solicitati si audienta publica. De pierdut nu aveti ce pierde, doar de castigat.
In mod normal au sedinta in fiecare zi, depuneti odata cu actul constitutiv corectat si o cerere de preschimbare termen, in principiu nu au de ce sa nu acorde acest termen.
Cristea Marina a scris:

In mod normal au sedinta in fiecare zi, depuneti odata cu actul constitutiv corectat si o cerere de preschimbare termen, in principiu nu au de ce sa nu acorde acest termen.

Nu au de ce sa nu acorde acest termen, dar nici nu sunt obligati sa o faca.

Alte discuții în legătură

Motiv amanare inregistrare firma robert_11 robert_11 [quot][b]Motiv amanare - Art. 8 din actul constitutiv nu respecta prevederile legii 31/1990 privind majorarea capitalului social. ... (vezi toată discuția)
Inregistrare activitate secundara alin.m alin.m Buna seara, Pana nu de mult SRL-ul la care sunt adinistrator presta ca activitate principala servicii de publicitate insa am decis sa deschid si un magazin ... (vezi toată discuția)
Termen registru comertului pentru depunere act - cum modific termenul? Dandedan Dandedan Buna ziua! Am depus actele pentru infiintarea unui SRL si pentru ca referentul care a preluat actele nu mi-a facut vreo observatie, am fost sigur ca este ... (vezi toată discuția)