Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Raport de expertiza!!!!!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Raport de expertiza!!!!!!

Cand e obligatorie infaptuirea unui raport de expertiza pe proiectul de fuziune si cand nu?
vezi
DIRECTIVA PARLAMENTULUI EUROPEAN ªI A CONSILIULUI de modificare a Directivei Consiliului 78/855/CEE privind fuziunile societăţilor comerciale pe acţiuni şi a Directivei Consiliului 82/891/CEE privind divizarea societăţilor comerciale pe acţiuni cu privire la condiţia întocmirii unui raport de expertiză independentâ în cazul unei fuziuni sau a unei divizări