Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general notificare clienti
Discuție deschisă în Contabilitate în general

notificare clienti

buna ziua ,v-as intreba exista,,model,,pt scrisoare ,notificare pt.clientii care,,au uitat''sa plateasca?
va multumesc
Buna ziua.

In cazul in care ati trecut de faza concilierii pe cale amiabila, iar actiunea Dvs. a ramas fara raspuns trimiteti notificare clientilor respectivi.

MODEL NOTIFICARE

Subscrisa Societate Comercială ................... cu sediul în ............, str. ............ nr. ...., bl. ...., sc. ..., et. ..., ap. ..., sector ......., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ........, având cod fiscal ......., tel./fax .........., reprezentată prin ............. având funcţia de ........., în calitate de creditor în contractul nr. ........ din data de ................

Către:

Societatea Comercială ....................., cu sediul în .................., str. .......... nr. ...., bl. ...., sc. ....., et. ...., ap. ....., sector ...., înregistrată la Registrul Comerţului sub nr. ......., având cod fiscal ........, tel./fax ............, reprezentată prin ........... având funcţia de ........., în calitate de debitor în contractul nr. ........ din data .............

Prin prezenta vă notificăm ajungerea la scadenţă a obligaţiei dumneavoastră de plată a sumei de .................... lei în baza art. ..... din contractul nr. .... din data de ............ şi solicităm îndeplinirea acestei obligaţii.

Data
S.C. ...................

Aceasta notificare se depune la judecatoria in raza careia clientul debitor are sediul social.

incepeti cu extras de cont si confirmare sold.

[ link extern ]
MULȚUMESC=D>