Forum Discuţii juridice Achiziţii publice daca am o singura oferta pot atribui contractul ?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

daca am o singura oferta pot atribui contractul ?

la o procedura de cerere de oferta online , am un singur ofertant care este admisibil, pot atribui contractul? care este termenul legal?
va multumesc
Daca la procedura a participat doar un singur ofertant, care a depus si o oferta admisibila, se poate incheia contractul de achizitie publica cat mai curand posibil, adica nu mai trebuie tinut cont de perioada de contestatii(ca doar nu se contesta singur):P
deci sa inteleg ca daca am o singura oferta pot atribui contractul?
daca oferta este admisibila, DA, POTI SA INCHEI CONTRACTUL SI A DOUA ZI DUPA DESCHIDERE
.
.o zi buna
va multumesc