avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

Buna ziua,
Am si eu o intrebare : unui viitor angajat care nu este somer in plata ii mai trebuie repartitie de la AJOFM? Si adeverinta de la medicul de familie?
Cel mai recent răspuns: mirusaby , utilizator 09:14, 9 Iunie 2011
da. eu am o repartitie pt un salariat care nu a benficiat de somaj. am depus la ajofm adeverinta de la medicul de familie
Da. Repartizare de la somaj si dosarul medical de angajare si fisa de aptitudini vizata de medicul de medicina muncii.
Daca nu este inregistrat la AJOFM , nici nu mai este nevoie de dispozitia respectiva
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actele necesare incheierii contractului individual de munca Firma la care ma angajez imi solicita "Dispozitie de repartizare" de la Agentia locala pentru ocuparea fortei de munca, ca si act obligatoriu (repartitie de ... (vezi toată discuția)
Repartitie somaj Vioreld Vioreld buna ziua. daca o societate are sediul intr-un oras si vrea sa angajeze un salariat dintr-un alt oras, repartitia de la somaj se obtine de la agentia cu sediul ... (vezi toată discuția)
Repartitie a.j.o.f.m silviu35 silviu35 NU mai beneficiez de somaj nu mai am dreptul am un dosar la A.J.O.F.M ca sunt luat in evidentele lor ca sunt in cautarea unui loc de munca nu mi-a dat nr de ... (vezi toată discuția)