Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... autoritate lucru judecat
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

autoritate lucru judecat

Hotararea definitifa si irevocabila de respingere a inregistrarii mentiunilor la actele constitutive ale unei asociatii are putere de lucru judecat? Sau in cazul in care se completeaza lipsurile initiale, cererea poate fi reiterata?

Multumesc
Completati, dati materialul unui avocat sa-l studieze putin si apoi depuneti-l. Cred ca e ceva acolo, destul de semnificativ de vreme ce a respins cererea initiala.
Da, din pacate inca nu am motivarea. Ideea este ca la fond mi s-a admis cererea de inregistrare, nu mi s-au solicitat alte acte pe langa cele depuse. A facut ulterior recurs PrimVicepresedintele care era exclus din asociatie prin Hotararea AGA a carei inregistrare se solicita si i s-a admis recursul si mi s-a respins cererea de inregistrare a modificarilor. Nu mi s-au mai solicitat alte inscrisuri. Singurul lucru la care ma pot gandi este ca am depus "extras din procesul verbal" si nu procesul verbal integral...
Da. Ramane valabila sugestia sa consultati un avocat pentru ca deja se cam complica lucrurile. Succes.