Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cat poate amana cineva finalizarea unui RECURS ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cat poate amana cineva finalizarea unui RECURS ?

In conditiile in care nu se mai pot depune alte probe,nu se mai audiaza martorii,se poate tergiversa un recurs de catre partea adversa ?
Numai daca a facut cerere pentru amanare, motivata si daca instanta o apreciaza ca fiind pertinenta. Nu poate cere amanarea de mai multe ori, invocand acelasi lucru. instanta o poate respinge, sau, cealalta parte poate sa ceara respingerea cererii de amanare invocand intentia de tergiversare a solutionarii dosarului.
ContSters122901, utilizator