Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am cazier?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am cazier?

salut.in 2006 am furat un telefon si am fost prins de politie.am primit o amenda penala pe care am platit-o si acum vreau s stiu dak acceasta fata a mea ma va afecta cu ceva in viitor.apare cumva in cazier acest lucru?adik dak merg s m angajez si mi se cere cazierul o s apara acest lucru?puteti s mi dati si mie cateva informatii?
P.S. in acel moment aveam doar 16 ani...conteaza k eram minor?
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat, de fapt cu o lamurire. In 2002, fiind MINOR, am facut o fapta odioasa - tentativa de omor, ce a rezultat cu 7 ani inchisoare. Pedeapsa am terminat-o mult mai devreme, fiindca intre timp mi-a venit mintea la cap. Acum nu stiu exact ce sa cred. Imi doresc atat de mult sa imi continui viata in conditii umane. Asta inseamna sa am un job pe masura abilitatilor si cunostintelor mele, dar pentru asta se cer cazier penal. INtrebarea mea este... Chiar daca am facut ceva ffffffffff grav, dar eram minor, cum se prezinta cazierul meu? Mii de mulmumiri.
N-aveti cazier. Faceti cerere pentru eliberare cazier si o sa vedeti.
Va multumesc mult de tot. S-ar putea ca lamurirea dvs. sa schimbe considerabil cursul vietii mele. Voi putea fi si eu OM. Sa va dea Dumnezeu sanatate!