Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bebelus la intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bebelus la intretinere

Buna ziua! De la ce varsta se trece la intretinere un bebelus?
de cum s-a nascut, daca doriti sa respectati legea.
avocat Cristina Popescu
De cand aduce-ti in apartament.:love1:
art 17 din HG 1588
r) stabiIeste cotele de participare pe persoana Ia cheltuielile aferente persoanelor cu domiciliul in cladire si pentru persoanele care Iocuiesc temporar, minimum 15 zile pe Iuna; stabileste perioada pentru care proprietarii, nespectiv chiniasii, pot solicita in scris scutirea de Ia plata cheltuielilor pe persoana si care trebuie sa fie de cel putin 15 zile pe Iuna, conform hotararii adunarii generale;

e vorba de persoane si nu se specifica varsta, deci se incadreaza si bebelul