Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... La ce varsta se inscrie un nou nascut la intretinere?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

La ce varsta se inscrie un nou nascut la intretinere?

Buna ziua,
La varsta de cand ajunge acasa de la maternitate.
HG 1588/2007
art.17
(1) Comitetul executiv al asociaţiei de proprietari are următoarele atribuţii :
......
r) stabileşte cotele de participare pe persoană la cheltuielile aferente persoanelor cu domiciliul în clădire şi pentru persoanele care locuiesc temporar, minimum 15 zile pe lună; stabileşte perioada pentru care proprietarii, respectiv chiriaşii, pot solicita în scris scutirea de la plata cheltuielilor pe persoană şi care trebuie să fie de cel puţin 15 zile pe lună, conform hotărârii adunării generale;
....

Vedeti si aceste discutii :
www.avocatnet.ro/content/for...

Multumesc mult pentru raspuns!
Orice locatar -indiferent de varsta,care locuieste provizoriu sau definitiv in imobilul de locuit in comun mai mult de 15 zile/luna,se inregistreaza in cartea de imobil si in evidenta de calcul intretinere