Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... promovarea in grad a functionarilor publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

promovarea in grad a functionarilor publici

buna ziua,
am un caz privind promovare din gradul principal treapta 1 in grad superior treapta 3 - functionarul public este in situatia de a nu putea promova ( de 3 ani) pentru ca nu au aparut Normele privind organizarea si dezvoltarea carierei functionarilor publici care se aproba prin H.G.;
va rugam a ne preciza daca stie cineva ceva in acest caz - daca in acest an se poate face promovarea
Concursul sau examenul pentru promovare se organizează în limita funcţiilor publice vacante rezervate în scopul promovării prin planul de ocupare a funcţiilor publice sau pentru funcţiile publice care devin vacante în cursul anului.