Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt Curent!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt Curent!

Cineva mi-a facut un rau foarte mare! Si m-am hotarat sa ii raspund cu aceasi moneda. Persoana respectiva fura curent cu o instalatie improvizata de la firida! Cum ar trebuii sa procedez ca sa ii fac o reclamatie si sa nu stie cina a facut asa ceva si ce i se poate intampla?

Multumesc Anticipat!
presupun ca enel au site ... au mail... sunt multe site-uri care ofera servicii de mail gratuite si unde va puteti inregistra cu date fictive... (eventual folositi un internet wireless gratuit de pe strada.. sau la un internet cafe), faceti sesizarea anonima.

nu e greu sa faci rau, dar sunteti sigur ca merita?

mai bine mai asteptati cateva zile sa te mai gandesti
marian41 a scris:

Cineva mi-a facut un rau foarte mare! Si m-am hotarat sa ii raspund cu aceasi moneda. Persoana respectiva fura curent cu o instalatie improvizata de la firida! Cum ar trebuii sa procedez ca sa ii fac o reclamatie si sa nu stie cina a facut asa ceva si ce i se poate intampla?

Multumesc Anticipat!

Foarte simplu faci reclamatia. Suni la Enel si anunti persoana care fura curent. Si daca te intreaba cine esti zici ca preferi sa ramai anonim. Si o sa vezi ca ei o sa investigheze situatia.