avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt Curent!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt Curent!

Cineva mi-a facut un rau foarte mare! Si m-am hotarat sa ii raspund cu aceasi moneda. Persoana respectiva fura curent cu o instalatie improvizata de la firida! Cum ar trebuii sa procedez ca sa ii fac o reclamatie si sa nu stie cina a facut asa ceva si ce i se poate intampla?

Multumesc Anticipat!
Cel mai recent răspuns: Dingo25 , utilizator 16:56, 15 Iunie 2011
presupun ca enel au site ... au mail... sunt multe site-uri care ofera servicii de mail gratuite si unde va puteti inregistra cu date fictive... (eventual folositi un internet wireless gratuit de pe strada.. sau la un internet cafe), faceti sesizarea anonima.

nu e greu sa faci rau, dar sunteti sigur ca merita?

mai bine mai asteptati cateva zile sa te mai gandesti
marian41 a scris:

Cineva mi-a facut un rau foarte mare! Si m-am hotarat sa ii raspund cu aceasi moneda. Persoana respectiva fura curent cu o instalatie improvizata de la firida! Cum ar trebuii sa procedez ca sa ii fac o reclamatie si sa nu stie cina a facut asa ceva si ce i se poate intampla?

Multumesc Anticipat!


Foarte simplu faci reclamatia. Suni la Enel si anunti persoana care fura curent. Si daca te intreaba cine esti zici ca preferi sa ramai anonim. Si o sa vezi ca ei o sa investigheze situatia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt de curent electric whitepigeon18 whitepigeon18 Cunosc pe cineva care fura curent, cum as putea face o reclamatie ANONIMA, unde? ptr ca am fost aici in zona la un sediu si am facut o sesizare dar pana acum ... (vezi toată discuția)
Adresa de instiintare !buna seara!ma confrunt cu urmatoarea situatie;am primit o adresa ... got2i got2i Buna seara!Ma confrunt cu urmatoarea situatie;am primit o adresa de instiintare de la Enel in care sunt anuntat ca s-au facut verificari la instalatia de ... (vezi toată discuția)
Insulta, calomnie pe youtube floxter floxter Ce pot face in cazul in care un utilizator youtube necunoscut care injura se cearta, provoaca si ameninta o gramada de utilizatori pe youtube, ajunge pana la ... (vezi toată discuția)