Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... duplicitar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

duplicitar

Se poate invoca comportamentul duplicitar al paratului dpdv juridic ?
de ce sa nu se poata?
De ... invocat se poate invoca orice.
Dar ce scop vreti sa atingeti prin invocare?
invocarea de catre parat deabea in recurs a exceptiei lipsei capacitatii procesuale de fofosinta ;trebuia sa-si invoce exceptia inca din intimpinare
Nu puteti obtine nimic invocand asa ceva.
multumesc pt.raspunsul dv,dar altfel cum se poate incadra comportamentul unui parat care desi stie ca nu are capacitate procesuala de folosinta nu iese de la inceput din proces si participa pana la recurs ?