Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... scoatere minor din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

scoatere minor din tara

mult ptr raspunsurile anterioare,
cum este legal sa procedam ptr a putea pleca in vacanta cu copii minori (3 respectiv 5 ani)peste ocean,tatal este deja plecat la lucru urmand ca si restul familiei sa mearga doar ptr o vacanta de cca 2 ani.
multumim!
depinde unde doriti sa plecati...luati legatura cu ambasada...