Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cresterea si ingrijirea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cresterea si ingrijirea copilului

sunt in cresterea si ingrijirea copilului pina la 2 ani
mi-am dat demisia si m-am angajat la alta firma
mai beneficiez de plata indemnizatiei?
ce trebuie sa fac?
1. In timp ce sunteti in CCCaveti CIM suspendat asa ca nu puteti sa demisionati dintr-o data.
2. Faceti mai intai cerere de incetare a suspendarii CIM si reluarea activitatii in baza aceluiasi CIM (se suspenda astfel si indemnizatia pentru CCC).
3. Apoi demisionati, va angajati in alta parte si apoi daca doriti puteti relua CCC.