avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cresterea si ingrijirea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cresterea si ingrijirea copilului

sunt in cresterea si ingrijirea copilului pina la 2 ani
mi-am dat demisia si m-am angajat la alta firma
mai beneficiez de plata indemnizatiei?
ce trebuie sa fac?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 20:54, 20 Iunie 2011
1. In timp ce sunteti in CCCaveti CIM suspendat asa ca nu puteti sa demisionati dintr-o data.
2. Faceti mai intai cerere de incetare a suspendarii CIM si reluarea activitatii in baza aceluiasi CIM (se suspenda astfel si indemnizatia pentru CCC).
3. Apoi demisionati, va angajati in alta parte si apoi daca doriti puteti relua CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare ccc pana la 1 an raluca ionita raluca ionita Situatie: - In timp ce se afla in Concediul de Crestere a Copilului pana la varsta de 1 an, un parinte primeste o oferta de job pe care nu o poate refuza. ... (vezi toată discuția)
Demisie in timpul cic monicast monicast Sunt in cic pana in luna septembrie 2010. As vrea ca pana atunci sa-mi deschid o firma, impreuna cu 2 asociati, eu fiind cel de-al treilea. Firma unde sunt ... (vezi toată discuția)
Somaj 22alex 22alex Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie.Mai am o luna de concediu pt cresterea si ingrijirea copilului si vreau sa stiu daca pot sa intru in somaj dupa ... (vezi toată discuția)