avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru electronic la angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru electronic la angajati

cum tinem evidenta angajatilor in afara carnetelor de munca in cazul in care acestea au fost predate angajatilor?
de unde se poate lua registrul electronic de evidenta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:26, 26 Iunie 2011
Actualizarea codurilor COR in program
In urma modificarilor survenite in Clasificarea Ocupatiilor din Romania (nomenclatorul COR), programul ReviSal (pentru Registrul Electronic de Evidenta a Salariatilor) trebuie adus la zi prin instalarea urmatoarelor fisiere:
- 05 februarie 2010: patch ReviSal.KB.206.005.msi (instructiuni de instalare si de utilizare).
- 09 iunie 2009: patch ReviSal.KB.206.004.msi (instructiuni de instalare).

revisal il gasiti aici [ link extern ]
REVISALUL pe care l-ati complectat pina acum si l-ati transmis ITM..
Acesta este registrul electronic,daca aveti parola si sunteti imputernicit de administratorul firmei intrati pe site si vedeti tot..
SUCCES!!
Aveti aplicatia Revisal instalata in calculator (sau ar trebui sa o aveti) si acolo procedati orice modificare pe care apoi o transmiteti si pe portalul ITM.
www.inspectiamuncii.ro

Descarcati programul de baza (16.01.2007) si apoi toate pach-urile care fac upgrade la program.
Ultima modificare: Duminică, 26 Iunie 2011
elga50, moderator
stefan66 a scris:

cum tinem evidenta angajatilor in afara carnetelor de munca in cazul in care acestea au fost predate angajatilor?
de unde se poate lua registrul electronic de evidenta?


Versiunea aplicaţiei ReviSal pentru înfiinţarea şi completarea registrului de evidenţă a salariaţilor în format electronic si patch-urile de actualizare le gasiti aici
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme revisal dumi32 dumi32 Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text : Baza de date incarcata nu ... (vezi toată discuția)
Programul revisal nou de la 01.08.2011 ? 22.08.2009 22.08.2009 Va rog asi dori sa stiu unde gasesc actualizarea programului REVISAL de la data de 01.08.2011 , am cautat pe ITM , versiunea 5.0. dar nu ... (vezi toată discuția)
Caen si cor revisal ILENIA ILENIA Nu am reusit sa gasesc in Revisal nici codul CAEN pt lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale -4120. Am cautat in sectiunea ... (vezi toată discuția)