Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... registru electronic la angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

registru electronic la angajati

cum tinem evidenta angajatilor in afara carnetelor de munca in cazul in care acestea au fost predate angajatilor?
de unde se poate lua registrul electronic de evidenta?
Actualizarea codurilor COR in program
In urma modificarilor survenite in Clasificarea Ocupatiilor din Romania (nomenclatorul COR), programul ReviSal (pentru Registrul Electronic de Evidenta a Salariatilor) trebuie adus la zi prin instalarea urmatoarelor fisiere:
- 05 februarie 2010: patch ReviSal.KB.206.005.msi (instructiuni de instalare si de utilizare).
- 09 iunie 2009: patch ReviSal.KB.206.004.msi (instructiuni de instalare).

revisal il gasiti aici [ link extern ]
REVISALUL pe care l-ati complectat pina acum si l-ati transmis ITM..
Acesta este registrul electronic,daca aveti parola si sunteti imputernicit de administratorul firmei intrati pe site si vedeti tot..
SUCCES!!
Aveti aplicatia Revisal instalata in calculator (sau ar trebui sa o aveti) si acolo procedati orice modificare pe care apoi o transmiteti si pe portalul ITM.
www.inspectiamuncii.ro

Descarcati programul de baza (16.01.2007) si apoi toate pach-urile care fac upgrade la program.
elga50, moderator
stefan66 a scris:

cum tinem evidenta angajatilor in afara carnetelor de munca in cazul in care acestea au fost predate angajatilor?
de unde se poate lua registrul electronic de evidenta?

Versiunea aplicaţiei ReviSal pentru înfiinţarea şi completarea registrului de evidenţă a salariaţilor în format electronic si patch-urile de actualizare le gasiti aici
[ link extern ] /