avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie

buna ziua,
am retinut ca termenul limita ptr aceasta asigurare a locuintei este 15 iulie 2011,valoarea este de 20 euro,dar unde pot face aceasta asigurare,va rog?
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 21:44, 30 Iunie 2011
La orice asigurator.
Mahetin a scris:

La orice asigurator.

Pentru cei numai 20 Eur (polita obligatorie PAD) nu sunt decat 13 asiguratori acreditati:Acționariatul PAID este format din 13 companii de asigurare, autorizate de CSA să subscrie riscuri de catastrofe naturale și să incheie asigurări obligatorii pentru locuințe.

•ABC Asigurări
•Astra Asigurări
•Ardaf
•Carpatica Asig
•Certasig
•City Insurance
•Credit Europe Asigurări
•Euroins România
•Generali
•Grawe România
•Groupama România
•Platinum Asigurări
•Uniqa Asigurări

Pentru cea facultativa (care acopera si elementele obligatorii din PAD), intr-adevar la oricare asigurator.
Ultima modificare: Joi, 30 Iunie 2011
nucu$, utilizator
Asigurarea obligatorie se poate incheia la una din cele 13 firme de asigurare cuprinse in PAID.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata asigurarii obligatorii a locuintei andapaun72 andapaun72 se poate face plata de asigurare obligatorie a locuintei si in alta localitate sau numai in cea in care se afla locuinta asigurata? Multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Asigurare alexa groupama ciiprian24 ciiprian24 Am făcut o asigurare facultativa la Groupama dar fiind locuința din chirpici nu m-a asigurat în caz de inundatii. La ei merge sa asiguri numai daca ai ... (vezi toată discuția)
Asigurarea obligatorie a locuintei! un roman un roman Bine v-am regasit ! Astazi 13.o7.2011, vine o stire interesanta .Primariile nu pot amenda persoanele care nu au incheiat asigurarea obligatorie a locuintei ... (vezi toată discuția)