Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare obligatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare obligatorie

buna ziua,
am retinut ca termenul limita ptr aceasta asigurare a locuintei este 15 iulie 2011,valoarea este de 20 euro,dar unde pot face aceasta asigurare,va rog?
La orice asigurator.
Mahetin a scris:

La orice asigurator.

Pentru cei numai 20 Eur (polita obligatorie PAD) nu sunt decat 13 asiguratori acreditati:Acționariatul PAID este format din 13 companii de asigurare, autorizate de CSA să subscrie riscuri de catastrofe naturale și să incheie asigurări obligatorii pentru locuințe.

•ABC Asigurări
•Astra Asigurări
•Ardaf
•Carpatica Asig
•Certasig
•City Insurance
•Credit Europe Asigurări
•Euroins România
•Generali
•Grawe România
•Groupama România
•Platinum Asigurări
•Uniqa Asigurări

Pentru cea facultativa (care acopera si elementele obligatorii din PAD), intr-adevar la oricare asigurator.
nucu$, utilizator
Asigurarea obligatorie se poate incheia la una din cele 13 firme de asigurare cuprinse in PAID.