Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire conturi / faliment
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire conturi / faliment

Buna seara , am blocat conturile unui debitor si acum sunt in perioada celor 15 zile pana la răspunsul bancilor către biroul executoresc. Dacă in aceasta perioada un alt creditor deschide debitorului ( la care am blocat eu conturile) procedura falimentului , ce șanse mai am sa recuperez ceva de pe conturile bancare ale debitoarei ? Care e procedura ? Am vreun avantaj ,fiind DEJA conturile poprite ? multumesc.
daca un alt creditor introduce in insolventa debitorul dv, se suspenda toate actiunile si executarile debitorului
Dupa deschiderea procedurii insolventei, trebuie sa va inscrieti creanta la masa credala pana la termenul limita stabilit de instanta.